top of page

Elektromanyetik Tabla

İşlenen parçanın nasıl sabitlendiği kesim işlemini en fazla etkileyen faktördür.Dolayısıyla iş parçasını bağlama

işleme ve üretim verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için hayati öneme sahiptir.

 

SN Magnet işleme prosesinize bir dizi avantaj sağlayacak şekilde frezeleme,tornalama,taşlama makinesi  iş parçası bağlama uygulamaları için elektro manyetik sistemler üretmektedir.

* Sabit ve eşit güçte iş parçası tam olarak sabitlenir.

* Diğer sabitleme yöntemlerinin aksine titreşim yada takılma yapmaz.

* İş parçasının 5 tarafını aynı anda işleme kolaylığı sağlar, tekrar konumlandırmaya gerek kalmaz.

* Gelişmiş teknolojisi sayesinde elektrik kesintisinde dahi parçanızın konumunu kaybetmez.

 

 

 

Elektro Kalıcı Mıknatıs (EPM)

Elektro kalıcı mıknatıs ,geleneksel elektromıknatıs yöntemi ile karşılaştırıldığında %95 enerji tasarrufu ve tamamen güvenlik sağlayan en yeni teknolojidir.Sadece açma ve kapama zamanı güce ihtiyaç duyar.

Mühendislik uzmanlığımız, müşterilerin uygulama ihtiyaçlarını destekleyecek uygun maliyetli manyetik çözümler ve hizmetler sunarak imalat sektöründe başarılı olmalarına yardımcı olmaya odaklanmıştır.

Elektro Kalıcı Mıknatıs Nasıl Çalışır ?

Bir elektro kalıcı mıknatıs, biri manyetik olarak sert (örn. Nd-Fe-B) ve diğeri yarı sert (örn. Alnico) olmak üzere iki manyetik malzeme içerir; her iki ucu da manyetik olarak yumuşak bir malzemeyle (örn. Demir) kapatılır ve bir bobinle sarılır. Tek kutuplu bir akım darbesi malzemeleri birlikte mıknatıslayarak manyetik akının dış akışını arttırır. Zıt kutuplu bir akım darbesi, yarı sert malzemenin mıknatıslanmasını tersine çevirirken, sert malzemeyi değiştirmeden bırakır. Bu, akının bir kısmını veya tamamını cihazın içinde dolaşacak şekilde yönlendirerek harici manyetik akıyı azaltır.

Özellikler :

  • Çift mıknatıslı sistemler kullanan benzersiz EPM tekniği.

  • EPM yalnızca mıknatısın AÇIK ve KAPALI duruma getirilmesi sırasında elektriğe ihtiyaç duyar.

  • Çalışma sırasında geleneksel elektromıknatısla karşılaştırıldığında %95'ten fazla elektrik tasarrufu sağlanır.

  • Ani bir elektrik kesintisi durumunda manyetik kuvvet hala devam etmektedir.

  • Düşük bakım maliyeti

Uygulamalar:

Elektro kalıcı mıknatıslar çok güçlü ve çok yönlüdür ve bu nedenle malzeme taşıma/kaldırma mıknatısları, iş parçasını tutan manyetik aynalar, kalıplar ve kalıplar için manyetik bağlama sistemi ve otomasyon için manyetik tutucular olarak kullanılabilir. Yıllardır metal imalatı, gemi yapımı, çelik fabrikası, otomotiv, medikal endüstrisi, makine mühendisliği, nakliye şirketi, malzeme deposu vb. sektörlerdeki geniş bir uygulama yelpazesi için özel tasarlanmış mıknatıslar sağlıyoruz.

 

 

 

Manyetik Tabla
Manyetik Tabla
Manyetik Tabla
SN Magnet Kontrol Ünitesi
Manyetik Tabla
Manyetik Tabla

Elektro Manyetik Tabla, kalıcı mıknatıslar ve elektro mıknatısların bir kombinasyonunu kullanan manyetik bir cihazdır. Konumlandırma, sıkıştırma, adsorpsiyon ve taşıma için çeşitli endüstriyel alanlarda kullanılabilen verimli, hassas ve güvenilir bir manyetik sabitleme cihazıdır.

Manyetik Tabla iki ana parçadan oluşur: kalıcı mıknatıs ve elektromıknatıs. Kalıcı mıknatıs güçlü bir manyetik alan sağlar ve çeşitli manyetik nesneleri adsorbe edebilir; elektromıknatıs ise adsorbe edilen nesneyi kontrol etmek için bir manyetik alan oluşturmak üzere akımı kontrol ederek kalıcı mıknatısın manyetik kuvvetini kontrol eder.

Geleneksel elektromanyetik tablalar ile karşılaştırıldığında, kare mıknatıslı elektro-kalıcı manyetik tabla daha büyük çekme kuvvetine, daha istikrarlı çalışma performansına, daha düşük enerji tüketimine, daha küçük boyuta ve daha basit bir yapıya sahiptir. Ayrıca çekme kuvvetinin arttırılması, boyutun küçültülmesi ve manyetik alanın ayarlanması gibi farklı çalışma gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirilebilir.

Elektro Manyetik Tabla, makine, otomotiv, havacılık, tıbbi ekipman ve diğer alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır ve endüstriyel üretim ekipmanlarının önemli bir parçasıdır.

Teknik Özellikler

Aksesuarlar

        Model                                    A (mm)                       B (mm)                     C (mm)                    Ağırlık (Kg)            Kutup Sayısı                    Güç (Ton) 

    EPM50-3131                                  310                             310                             56                              30                            16                                   6,4

    EPM50-3737                                  370                             370                             56                              45                            25                                   10

    EPM50-3759                                  370                             590                             56                              70                            40                                   16

    EPM50-3787                                  370                             870                             56                             100                           60                                   24

    EPM50-4999                                  490                             990                             56                             130                           98                                   40

    EPM50-5515                                  550                           1150                             56                             175                          128                                  51

Manyetik Tabla
Manyetik Tabla
bottom of page